Personel Obsługowy

Nasze Przedszkole sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci i pozwala czuć się bezpiecznie zarówno rodzicom, którzy zostawiają pod naszą opieką swoje pociechy, jak i samym dzieciom. Ogromną pomocą dla kadry pedagogicznej placówki są pracownicy obsługi, którzy współtworzą takie warunki. Są to osoby odpowiedzialne, pracowite i oddane swojej pracy.

Nad całym tym zespołem czuwa kierownik administracyjny, Pani Anna Zahorowicz, która organizuje ich pracę. Zajmuje się również układaniem jadłospisów oraz kupowaniem produktów do ich przygotowania.

Pyszne, zdrowe śniadania, obiady i podwieczorki przygotowują dwie osoby -  pani kucharka i pan kucharz, którzy dbają by dzieci nie chodziły głodne i spragnione. Przygotowywane przez nich potrawy są bardzo urozmaicone i dostosowane do potrzeb rozwojowych młodych organizmów. Dla dzieci, które maja alergie przyrządzane posiłki są dostosowane do ich potrzeb.

W grupach najmłodszych dzieci pracują pomoce nauczycielki, które bardzo troskliwie zajmują się najmłodszymi przedszkolakami. Dbają o to, by dzieci szybko zapomniały o żalu po rozstaniu z rodzicami i wspierają nauczycielki w codziennej pracy z całą grupą.

W każdej grupie jest pani woźna, która codziennie utrzymuje porządek w sali zabaw i w innych pomieszczeniach w przedszkolu. Nakrywa do posiłków dziecięce stoliki, rozkłada leżaki na poobiedni odpoczynek i pomaga dzieciom przy czynnościach higienicznych i samoobsługowych w szatni i łazience.

W szatni można spotkać panią szatniarkę, która pilnuje porządku i estetyki tego pomieszczenia. Czuwa nad bezpieczeństwem dzieci w szatni i nie odda dziecka w ręce osoby obcej lub do tego nieupoważnionej.

O ogród i wykonanie bieżących napraw dbają panowie dozorcy. Grabią liście jesienią, odśnieżają chodniki zimą, podlewają i strzygą trawniki wiosną i latem. Chętnie wywiercą dziurę i wbiją kołek w ścianę w miejscu gdzie ma być nowa tablica, naprawią popsutą zabawkę.