Szanowni Rodzice !!!!!

W dniu 20 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Rady Rodziców. Przyjrzeliśmy się m.in. planowanym wydatkom dla naszych milusińskich. Ponieważ większość z Państwa chciałaby wiedzieć, z jakich propozycji, opłacanych z comiesięcznych składek na Radę Rodziców, będą korzystać dzieci, postaram się to przybliżyć w kilku punktach. Oczywiście cały plan wydatków, jak również sprawozdanie finansowe za rok ubiegły są dostępne do wglądu u Dyrekcji Przedszkola, na tablicy w szatni i na stronie internetowej przedszkola.

W skrócie:

Koszty stałe:

- koncerty muzyczne – 1 raz w miesiącu

- teatrzyki – 1 raz w miesiącu

- warsztaty teatralno - muzyczne – 3 razy w miesiącu

- warsztaty taneczne – 3 razy w miesiącu

Koszt ww. zajęć to 2500 zł/m-c, czyli ok 30 zł od dziecka miesięcznie

Pozostałe koszty stałe:

- ślubowanie „Żabek” – październik

- spotkanie z Mikołajem – grudzień

- bal karnawałowy - styczeń

- organizacja pikniku - czerwiec

- pożegnanie przedszkolaków – czerwiec.

- pomoce dydaktyczne np. książeczki, kasety, zabawki – w miarę możliwości finansowych

- doposażenie ogrodu – w miarę możliwości finansowych

- kąciki przyrody, pokarm dla rybek – w miarę możliwości finansowych

- woda do picia

- autokar, którym dzieci są dowożone na zajęcia poza przedszkolem np. występy w zaprzyjaźnionej szkole – w miarę możliwości finansowych

Razem ok. 3000 zł/m-c, czyli ok. 40 zł od dziecka miesięcznie

Wycieczki:

– październik (Słoneczka, Motylki) i czerwiec (wszystkie grupy) – 2 razy w roku ok. 6500 zł.

Składka na Radę Rodziców jest składką dobrowolną, jednak od regularnych wpłat zależy, czy będziemy mogli zapewnić dzieciom wszystkie zaplanowane atrakcje. Zwracamy się więc z prośbą o regularne wpłacanie zadeklarowanych kwot na fundusz Rady Rodziców, co pozwoli na realizację wszystkich zaplanowanych w tym roku atrakcji dla dzieci. Jak Państwo łatwo policzą, takim minimum jest 70 zł od dziecka. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy może wpłacić pożądaną kwotę, postarajmy się więc aby to, co Państwo zadeklarowali, w zależności od możliwości, było wpłacane regularnie. Wspólnymi siłami możemy sprawić, żeby czas spędzony w Przedszkolu był dla dzieci nauką przez zabawę.

Wszystkie dzieci korzystają z atrakcji zaplanowanych i finansowanych

przez Radę Rodziców!