Zarządzenie dotyczące wszawicy

Zarządzenie nr 4/16.01.2013 r. – dotyczy wprowadzenia procedury

W związku z nadal powtarzającymi się przypadkami wszy wśród dzieci z naszego przedszkola Dyrektor Przedszkola nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi wdraża następującą procedurę:

1. W każdy poniedziałek, środę i piątek wszystkie dzieci będą miały sprawdzane głowy przez pracowników przedszkola (brak możliwości zatrudnienia pielęgniarki).

2.Wszyscy rodzice są zobowiązani do podpisania zgody na sprawdzanie stanu czystości głowy w przedszkolu.

3.Dziecko, u którego zostaną stwierdzone gnidy lub wszy zostaje odesłane do domu wraz z pościelą i wszystkimi ubraniami.

4.Pełen cykl czyszczenia głowy obejmuje dwukrotne zlanie włosów preparatem dostępnym w każdej Aptece.

5.Zgodnie z instrukcją umieszczoną na preparatach odstęp między każdym użyciem musi wynosić, co najmniej 7 dni.

6.    W tym czasie dzieci nie mogą uczęszczać do przedszkola.

7.  Przed powrotem prosimy o skontaktowanie się z pielęgniarką, z przychodni lekarskiej, do której zapisane jest dziecko, z prośbą o wystawienie zaświadczenia, że głowa jest wyczyszczona.

8.    W przypadku, jeśli uzyskanie takiego zaświadczenie nie będzie możliwe, prosimy o kontakt bezpośrednio z Dyrektorem przedszkola.

9.    Bez zaświadczenia lub rozmowy z Dyrektorem dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola.

10. Nauczyciele i pracownicy przedszkola zostali zapoznani z procedurą i zobowiązani do jej przestrzegania.

11.  Niedopuszczalne jest w jakikolwiek sposób piętnowanie dziecka i rodziny w związku z pojawieniem się przypadków choroby zakaźnej, wywołanej przez pasożyta, jaką jest wesz głowy.

12.Przypominam, że obowiązkiem wszystkich rodziców jest dbanie o higienę i czystość dzieci.

13.W przypadku stwierdzenia u dziecka wszawicy prosimy o pilne poinformowanie przedszkola.