Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie przedszkola

Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie
Przedszkola nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie oraz osób
i instytucji, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach
wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.

Dyrektor przedszkola informuje, że na terenie przedszkola dokumentem opisującym organizację pracy jest Statut przedszkola. Zawiera on zakres wszystkich zasad obowiązujących na terenie przedszkola. Dodatkowo na terenie przedszkola obowiązują następujące procedury dotyczące bezpieczeństwa:
- Procedura postepowania w przypadku wystąpienia u dzieci objawów chorobowych,
- Procedura postepowania w wypadku wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej,
- Instrukcja postępowania w sytuacji kryzysowej (szybkie reagowanie)
- Procedura dotycząca organizacji ewakuacji - ostatnia próbna ewakuacji odbyła 06.10.2022 r.
- Procedura dotycząca bezpieczeństwa dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu.
- Regulamin wyjść i wycieczek.
Wymienione dokumenty znajdują się do wglądu w gabinecie dyrektora. Przypominamy również, że na terenie przedszkola jest zainstalowany monitoring zewnętrzny oraz, że przedszkole jest objęte całodobową ochroną firmy zewnętrznej EKOTREADE. Na terenie przedszkola znajdują się piloty antynapadowe, które mogą być użyte w razie zagrożenia bezpieczeństwa dorosłych i dzieci, przebywających na terenie placówki. Opiekę psychologiczno – pedagogiczna nad dziećmi sprawują nauczyciele poszczególnych grup oraz Pani Katarzyna Rokicka – psycholog. Przedszkole i dzieci są również pod opieką Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 na ul. Zawiszy. Tam można zgłosić się z prośbą o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej lub wychowawczej.