Programy i innowacje

Szkolenia dla rodziców na temat walki z depresją dzieci i młodzieży.

Szanowni Rodzice

Zachęcam do zapoznania się z kampanią „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach” realizowanej przez zespół ekspertów Narodowego Instytutu Leków w ramach programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia.

Agnieszka Wróbel – Dyrektor

ROWEROWY MAJ

Rowerowy Maj promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzuje rower jako środek transportu. Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj zachęcamy dzieci, aby codziennie docierały do przedszkola w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Dzieci podczas drogi ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „dla klimatu” – pragniemy w ten sposób podkreślić jak ważne są codzienne decyzje transportowe w kontekście ochrony naszej planety. W związku z tym przewidujemy dodatkowe akcje informacyjne w trakcie trwania kampanii, jak i na jej zakończenie. W zamian za aktywną podróż przedszkolaki otrzymują od nauczyciela dwie naklejki: jedną na swój dzienniczek rowerowy, drugą na plakat grupowy. W skali miasta nagradzamy 3 najaktywniejsze placówki, przekazując im na przykład mobilne miasteczka ruchu drogowego, czy komplety rowerów. W każdym przedszkolu i w każdej szkole najaktywniejsza grupa bądź klasa wygrywa ciekawe nagrody rzeczowe lub w formie wycieczek, czy warsztatów.