WP_20180507_14_01_32_Pro

Przedszkole Nr 118
z Oddziałami Integracyjnymi

ul. Nowolipie 31A
01-002 Warszawa
tel: (22) 838 49 35

Akcja Sprzątanie Świata

 

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.
Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. 21.09.18r. w każdej grupie odbyła się pogadanka edukacyjna n/t dbałości o nasze środowisko, Nauczycielki zapoznały dzieci ze skutkami  zaśmiecania „świata”, przypomniały o konieczności ochrony środowiska. Starsze dzieci poznały pojęcie recyklingu.  Następnie dzieci zaopatrzone w rękawice i worki udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie z zaangażowaniem porządkowały teren. Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. 

 

Kontakt

Przedszkole nr 118
z Oddziałami Integracyjnymi

ul. Nowolipie 31A
01-002 Warszawa

TEL: (22) 838 49 35

e-mail:
p118@edu.um.warszawa.pl
pp118@neostrada.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.